Комплекс економічних шкіл імені братів Веттерів у Любліні — перша польська школа, де віднедавна навчаються і випускники 9-х класів волинських шкіл. Ковельчанка Настя Яковенко, наприклад, другий рік здобуває тут освіту менеджера з туризму. Окрім туристичного напрямку популярністю у волинян користуються також інформатика та ландшафтний дизайн.
Студентів з України в Польщі приваблює можливість отримати диплом європейського зразка, вдосконалити свої знання іноземних мов та можливість пройти практику або стажування в країнах Євросоюзу.
Навчання в Польщі на базі 9-ти класів — новинка не лише для Волині, а для всієї України. Представник ковельського інформаційно-консультаційного центру освіти і працевлаштування в Польщі Людмила Буховцева зауважує: мова йде про безкоштовне навчання лише у державних середніх спеціальних закладах Польщі.
Студентів з України в технікумах Польщі приваблює також можливість отримати спеціальність, яка має достеменно має попит на ринку праці.
Перспективною, для прикладу, є спеціальність “технік-механік авіації”. Навчання за цим та іншими напрямками підготовки пропонує українцям навчально-виховний комплекс ім. генерала Клеберга в Дембліні.
На сьогодні середню спеціальну освіту в технікумах Любліна і Дембліна, з якими співпрацює інформаційно-консультаційний центр освіти і працевлаштування в Польщі, навчається вже близько 50-ти студентів з України.